Hakkımızda

akcader-logo-buyukDerneğimiz 1996 yılında bir gurup Akçaabatlı iş adamlarının, kültürümüzü yaşamak, yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak, kültürel bağların yanında sosyal yardımlaşmayı sağlamak amacıyla, tüzüğünde belirlenen kurallar dâhilinde kurulup faaliyetlerini sürdürmektedir.

Derneğimiz varlığını sağlam bir şekilde sürdürebilmesi için tüzüğünde belirlenen faaliyet alanlarının dışında bütün insanlarımızı kucaklamak için kendine 3 ana kural  koymuştur
Bunlar;
1-Derneğimiz asla herhangi bir siyasi partinin ne ön ne de arka bahçesi olmayacaktır. Bütün siyasi görüşe saygı duyacaktır.
2-Derneğimiz cemaatlerden ve her türlü “izm’’lerden kendini uzak tutacak ve her görüşe saygı gösterecektir.
3-Derneğimiz bireycilikten uzak, toplumsal anlayışı ön planda tutan bir yapıda yönetilecektir.

Bu 3 ana prensip derneğimizin kuruluşundan bugüne kadar tavizsiz bir şekilde uygulanmış gelinen nokta kıymetli üyelerimizin takdirine bırakılmıştır.

Derneğimiz kurulduğu yıldan bu güne kadar Ramazan boyunca her akşam cinsiyet, milliyet ve memleket ayrımı yapmaksızın 150 öğrenciye iftar yemeği vermektedir. Amacımız Akçaabat Lobisinin güçlenmesi Akçaabat mutfağının tanıtımı ve Akçaabat insanının misafirperverliğini göstermektir.

Derneğimiz memleketten İstanbul’daki hastanelere gelen hemşehrilerine gönüllü danışmanlık yapmakta, varsa kan ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Derneğimiz öğrenci kardeşlerimize bütçesi oranınca burs vermektedir.

Derneğimiz maddi sıkıntı yaşayan üyelerimize gücü nispetince yardım etmektedir.

Derneğimizin yapmış olduğu bu etkinlikler Akçaabatlı iş adamlarının takdirini kazanmış olduğunu görmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Günümüzde ekonomik koşullar göz önünde bulundurulduğunda birçok dernek kirasını veremezken, derneğimizi mutfağı, sekretaryası, yönetim kurulu toplantı salonu, lokali ve 100 kişilik modern konferans salonu olan ‘AKÇAABATLILAR KÜLTÜR MERKEZİ’ ne kavuşturmuş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu gururu bizlere yaşatan ve bizlere güvenen emeği geçen herkese YÖNETİM KURULU adına minnet ve şükranlarımızı sunarım.

İsmail Şirin
Başkan